Svijet
Beba u Turskoj pronađena nakon 90 SATI POD RUŠEVINAMA

Pronađena još jedna beba heroj koja je preživjela preko 90 sati u ruševinama.
Spasilački timovi nastavljaju da tragaju za preživelima u ruševinama nakon razornih zemljotresa duž tursko-sirijske granice, pošto vreme izmiče sve je manje nade da će biti još preživelih. Broj žrtava se stalno povećava i sada je porastao na više od 20.000. Iako su stručnjaci procenili da teško da bilo ko može da preživi više od 72 sata u ruševinama razornog zemljotresa u Turskoj i Siriji, još jedna beba heroj je pronađena živa.
🚨🇹🇷A baby has been pulled alive from the debris of the devastating earthquake in Turkey after nearly 90 hours of being buried in the rubble.
The baby however got so scared after a group of fanatic Muslims started shouting "Alahu Akbar"! pic.twitter.com/jH1qQQpzkE— Terror Alarm (@Terror_Alarm) February 9, 2023
U Turskoj je pronađena beba nakon 90 sati o razornog zemljotresa, kako su svi spasioci muslimaske vere bili uzbuđeni zbog njenog pronalaska svi su vikali “Alahu Akbar” što je uplašilo.
Svijet
Senat deveti put odbacio zakon, AMERIKA I DALJE BEZ VLADE

Američki Senat po deveti put nije usvojio republikanski zakon o privremenom finansiranju vlade Sjedinjenih Američkih Država, a obustava rada vlade ušla je u 15. dan.
Senat je odbacio zakon koji je usvojio Predstavnički dom sa 51 glasom ”za” i 44 glasova ”protiv”, jer nije dostignut prag od 60 glasova ”za” potrebnih za usvajanje zakona, javlja CNN.
Troje senatora demokratske poslaničke grupe koja je zajedno sa republikancima glasala za usvajanje zakona bili su ponovo Ketrin Kortez Masto, Džon Feterman i nezavisni senator koji je u poslaničkoj grupi demokrata Angus King.
Senator Rend Pol bio je jedini republikanac koji je glasao protiv usvajanja, javlja Tanjug.
Blokada rada vlade SAD počela je 1. oktobra, na početku fiskalne 2026. godine, nakon što su demokrate u Senatu odbacile kratkoročni zakon o finansiranju koji bi omogućio da savezna ministarstva ostanu otvorena do 21. novembra.
Demokrate odbijaju da daju podršku predlogu republikanaca bez većih ustupaka, sa fokusom na zdravstvenu njegu.
Svijet
DONESENA ODLUKA: Međunarodne snage ulaze u Gazu

Sjedinjene Američke Države žele osnovnu stabilizaciju u Pojasu Gaze i u toku je planiranje za ulazak međunarodnih snaga u tu palestinsku enklavu, izjavio je visoki američki zvaničnik, govoreći pod okriljem anonimnosti, prenio je “Reuters”.
“Ono što želimo da postignemo je samo osnovna stabilizacija situacije. Međunarodne stabilizacione snage počinju da se formiraju”, rekao je neimenovani visoki američki savjetnik u srijedu.
Među zemljama sa kojima SAD razgovaraju o doprinosu u formiranju međunarodnih snaga za Pojas Gaze su Indonezija, Ujedinjeni Arapski Emirati, Egipat, Katar i Azerbejdžan, rekao je drugi visoki američki zvaničnik, koji je takođe zatražio da ostane anoniman, navodi “Reuters”.
Jedan od savjetnika je rekao da niko neće prisiljavati stanovnike Gaze da napuste tu enklavu, prenosi “b92”.
Svijet
TRAMP OVLASTIO CIA-u: Sprovode tajne operacije u Venecueli

Trampovo ovlašćenje bi omogućilo CIA-i da sprovodi operacije u Venecueli jednostrano ili kao deo bilo koje šire američke vojne aktivnosti.
Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp rekao je kako je ovlastio CIA-u da sprovodi tajne operacije unutar Venecuele, što je izazvalo žestoku reakciju u ovoj zemlji.
Američke snage su već izvele najmanje pet napada na brodove za koje se sumnja da prevoze drogu na Karibima posljednjih sedmica, ubivši 27 ljudi. Stručnjaci za ljudska prava opisali su racije kao “vansudska pogubljenja”.
Predsjednik Venecuele Nikolas Maduro javno je apelovao na televiziji za mir sa SAD-om s obzirom da je povećano američko vojno prisustvo izazvalo strah i u regionu.
Trampovo ovlašćenje bi omogućilo CIA-i da sprovodi operacije u Venecueli jednostrano ili kao dio bilo koje šire američke vojne aktivnosti, prenosi New York Times.
Tramp je istakao da je delovanje CIA-e odobrio iz dva razloga.
“Prvo, oni (Venecuela op.a.) su ispraznili svoje zatvore u SAD. A druga stvar su droge. Imamo mnogo droge koja dolazi iz Venecuele, a mnogo venecuelanske droge dolazi preko mora, tako da to možete vidjeti, ali mi ćemo ih zaustaviti i kopnom”, kazao je.
Ipak, nije htio da odgovori na pitanje da li je cilj CIA-e svrgnuti Madura, za kojeg su SAD ponudile nagradu od 50 miliona dolara. Ministar spolnjih poslova Ivan Gil naveo je na Telegramu da Venecuela “odbacuje ratnohuškačke i ekstravagantne izjave predsjednika SAD-a”.
“Sa krajnjom zabrinutošću gledamo na CIA-u, kao i na vojna raspoređivanja najavljena na Karibima, koja predstavljaju politiku agresije, prijetnje i uznemiravanja Venecuele”, kazao je.
-
Politika2 dana ago
RADOJIČIĆ “Stanivuković je predstavnik nove generacije koja će DONIJETI SUŠTINSKE PROMJENE”
-
Svijet2 dana ago
FON DER LAJEN danas u Crnoj Gori i BiH, u srijedu u Srbiji
-
Politika24 sata ago
SJAŠI NINKOVIĆ, DA UZJAŠI ĐAJIĆ! “Sutra dovedite djecu pred GU, VODIĆEMO EVIDENCIJU KO JE BIO”
-
Svijet2 dana ago
OGLASIO SE TRAMP NAKON POSJETE IZRAELU: “Ovo je istorijski trenutak, postignuto je nemoguće”
-
Politika9 sati ago
PROPAO PLAN VLADE ĐAJIĆA, otkazano okupljanje pred GU, doktoru “presudile” PORUKE! (FOTO)
-
Region11 sati ago
VULIN PORUČIO URSULI! “Prije ćete primiti Tursku u EU nego što će Srbija IZDATI RUSIJU”
-
Sport2 dana ago
SRBIJI OSTAO SAMO JEDAN PUT DO MUNDIJALA: Albanci pravili haos, tzv. Kosovo srušilo snove
-
Politika24 sata ago
VUKANOVIĆEV NOVI NAPAD HISTERIJE! “Radulović kapitulirao pred Stanivukovićem”!