Connect with us

Banjaluka

KOČIĆEV VIJENAC PONOSNI VLASNIK NOVIH SPORTSKIH TERENA! Gradonačelnik presrećan “Radimo pravu stvar”

Na radost mještana i sportista, naselje Kočićev vijenac dobilo je moderne sportske terene.

-Ovo je jedno od pet kultnih sportskih terena koje smo obnovili. Uložili smo oko 200.000 KM, uz značajnu podršku kompanije MTEL, kojoj sam zahvalan – kazao je gradonačelnik Draško Stanivuković.

Prema njegovim riječima, uz Sokolsko igralište, terene kod K4, kod Prirodno-matematičkog fakulteta, u Parku „Mladen Stojanović“ ovo je peti sportski teren koji je dobio novo ruho po svim svjetskim standardima.

– Ovdje su fudbalski, košarkaši tereni, dakle multifunkcionalno sportsko igralište. Podloga na terenu je u rangu one na kojoj se igra US open. To je podloga koja amortizuje određene pritiske i udarce, dakle pruža potpunua bezbjednost za sve naše rekreativce – kazao je gradonačelik.

Dodao je da je presrećan jer radimo pravimo stavr.

-Mislimo da ako Banja Luka želi, a hoće, ima namjeru da ide prema naprijed mora da obnavlja i ono po čemu je prije bila prepoznatljiva, a i da gradimo nove terene. Pozivam da svi ovo čuvamo kao našu zajedničku imovinu. Neka ovi sportski teren budu na korist svih mještana Kočićevog vijenca, a nastavljamo sa drugim projektima u ovom naselju – poručio je on.

Gradski menadžer Bojan Kresojević kazao je da mnogo mališana već koristi ove terene, što pokazuje da na na mladim svijet ostaje.

-I mi tako mislimo i tako i radimo. Pet sprotskih i deset dječijih igrališta samo u posljednjih godinu dana smo uradili što je pokazatelj da je za nas za omladina, djeca i porodica na prvom mjestu – kazao je Kresojević.

U ime kompanije MTEL, Milosav Parezanović izvršni direktor za prodaju kazao je da ta komapnija kao društveno odgovorna pomaže svoje sugrađane na različite načine.

Banjaluka

ČETVRTU GODINU ZAREDOM! Pomoć parovima za sufinansiranje vantjelesne oplodnje

Raspisan je Javni konkurs za dodjelu jednokratne novčane pomoći za sufinansiranje troškova jednog postupka biomedicinski potpomognute oplodnje, a prijave su otvorene do 7. jula 2025. godine.

I ovogodišnji konkurs biće otvoren 90 dana, s obzirom na to da je opredijeljenost Grada Banje Luke da podrži što veći broj parova u sticanju potomstva.

Ovo je četvrta godina zaredom da konkurs traje duže, a osim dužeg roka za prijave – Pravilnikom je povećana i starosna granica za žene, pa tako pravo na prijavu imaju žene do 45 godina za razliku od prethodnog Pravilnika kojim su bile obuhvaćene žene do 42 godine starosti, u momentu podnošenja prijave na konkurs.

Takođe, prema Pravilniku i žena primalac reproduktivnih tkiva i/ ili ćelija i embriona u heterolognoj vantjelesnoj oplodnji može ostvariti jednokratnu novčanu pomoć bez obzira na broj obavljenih postupaka vantjelesne oplodnje/BMPO na teret sredstava Fonda zdravstvenog osiguranja Republike Srpske.

Nacrtom budžeta Grada Banja Luka za 2025. godinu za sufinansiranje troškova vantjelesne oplodnje planirana su sredstva u iznosu od 150.000 KM.

Pojedinačni iznos koji će biti dodijeljen bračnim parovima za sufinansiranje postupka vantjelesne oplodnje iznosi 4.000 KM.

Zahtjeve koji pristignu po konkursu razmatraće Komisija za dodjelu jednokratne novčane pomoći za podršku pronatalitetnoj politici Grada Banja Luka-pojedinci, u skladu s Pravilnikom o raspodjeli sredstava za podršku pronatalitetnoj politici Grada Banja Luka-pojedinci.

U 2024. godini Grad Banja Luka je po konkursu podržao 37 zahtjeva za sufinansiranje troškova jednog postupka vantjelesne oplodnje, za šta je izdvojeno 148.000 KM.

Konkurs možete preuzeti OVDJE.

Nastavi čitati

Banjaluka

DAN ZAJEDNIŠTVA I TRADICIJE! Savić-Banjac prisustvovala liturgiji u Šljivnu na Manjači

Danas smo se, na veliki hrišćanski praznik praznik Blagovijesti, sabrali u crkvi Blagovijesti Presvete Bogorodice u Šljivnu, zajedno sa mještanima i sveštenikom Nikolom.

Poručila je gradski menadžer Mirna Savić – Banjac.

Kako je navela, dan smo započeli molitvom i liturgijom, a nastavili ga u duhu zajedništva, kroz druženje, razgovore i zajednički ručak

-U ovakvim prilikama podsjećamo se koliko je važno čuvati veze među ljudima, njegovati tradiciju i biti dio zajednice koja nas okuplja i snaži. Neka nam ovakvi susreti budu podsticaj da zajedno gradimo bolju i snažniju budućnost – kazala je Savić – Banjac.

Nastavi čitati

Banjaluka

GRAD POSTAJE ZELENIJI! Počelo masovno košenje trave i sadnja drvoreda u centru

Pojačane su aktivnosti na uređenju javnog zelenila, te su sve raspoložive ekipe danas nastavile sa košenjem. Istovremeno, počela je popuna drvoreda u centru grada.

Kada je riječ o košenju, povoljne vremenske prilike omogućile su da se ove aktivnosti nastave u punom kpacitetu na zelenim površinama u užem centru grada, trgovima, skverovima i parkovima (Park „Mladen Stojanović“, Park kod „Kajaka“), kao i na zelenim trakama uz glavne gradske saobraćajnice. Takođe, počelo je košenje obala Vrbasa.

Prema podacima Odjeljenja za komunalne poslove – u okviru aktivnosti na rekonstrukciji drvoreda, u Ulici kralja Petra I Karađorđevića u toku je sadnja kuglaste forme jasena.

Nastavi čitati

Aktuelno