Connect with us

Politika

BODIROGA “Staša Košarac pisao Ustav BiH u KOME NEMA ENTITETA”

“Staša Кošarac dijeli lekcije o patriotizmu, a upravo je on zajedno sa Šahbazom Džihanovićem, Mirkom Pejanovićem i drugim pisao Ustav Republike BiH kojim se ukidaju entiteti i afirmiše ‘bosanski identitet kao zajednički identitet svih građana’. Da li se sjećaš toga? Je li to taj vaš čuveni patriotizam?”

– Dragi Staša, bivši fočanski zete i još malo ministre, nemoj da se ti brineš za moj patriotizam i patriotizam SDS-a.

Ovo je na X nalogu objavio šef poslaničkog kluba SDS u Narodnoj skupštini Ognjen Bodiroga.

On je reagovao na izjavu SNSD ministra Staše Košarca, koji je naveo da je “opasna izjava Bodiroge da je SDS spreman da trguje imovinom Srpske”.

“Mi smo naš patriotizam dokazali kada smo osnovali Srpsku demokratsku stranku, rezultat toga je Republika Srpska. Tvoj gazda je tada bio u reformistima Ante Markovića!”, navodi Bodiroga i dodaje:

“Staša Кošarac dijeli lekcije o patriotizmu, a upravo je on zajedno sa Šahbazom Džihanovićem, Mirkom Pejanovićem i drugim pisao Ustav Republike BiH kojim se ukidaju entiteti i afirmiše ‘bosanski identitet kao zajednički identitet svih građana’. Da li se sjećaš toga? Je li to taj vaš čuveni patriotizam?”

“Ne znam ko ti piše statuse, pa te moram podsjetiti da je SNSD nastao poslije 1995. godine, da se tvoj Dodik izjašnjavao kao Jugosloven, da je glasao za Vens-Ovenov plan kojim ne bi bilo Republike Srpske, da je priznao genocid u Srebrenici, da je prodao jasenovačku građu, da je SDS nazivao zločinačkom organizacijom itd…

Ukratko, Staša, iza mene stoji 4 602 glasača u Foči, a iza tebe 907 glasača u Istočnoj Ilidži na zadnjim lokalnim izborima. Nedelja je dan za odmor i porodicu, pripremamo se i za Strasnu sedmicu, ako ti drugi put nešto ne bude jasno pozoveš me na politički duel da se ispričamo kao ljudi”, zaključio je Bodiroga.

(BN)

Politika

NIŠTA OD SJEDNICE DOMA NARODA: Bošnjaci najavili da neće doći

Sjednica Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH koja je zakazana za 5. jun po svemu sudeći neće biti održana zbog nedostatka kvoruma jer su četiri delegata bošnjačkog naroda najavili da neće prisustvovati.

Džemal Smajić (SBiH), Dženan Đonlagić (DF), Šefik Džaferović i Safet Softić (SDA) poslali su dopis Nikoli Špiriću, predsjedavajućem Doma naroda u kojem su naveli da neće doći na sjednicu.

Kao razlog, kako navodi Klix naveli su da Špirić i Dragan Čović, zamjenik predsjedavajućeg Doma naroda sjednicu zakazali “bez komunikacije s članom Kolegijuma iz bošnjačkog naroda”, odnosno sa Kemalom Ademovićem iz NiP-a.

Ipak, Ademović nije potpisnik ovog pisma koje je poslano trenutnom predsjedavajućem Špiriću, te nije poznato da li će on prisustvovati sjednici.

Osim toga, kako navode u pismu, dodatni razlog je činjenica da je zahtjev osam delegata (Nenada Vukovića, Želimira Neškovića, Zlatka Miletića i Kemala Ademovića, uz njih četvero) za zakazivanje hitne sjednice o smjeni SNSD-ovih kadrova u Domu naroda i Vijeću ministara “potpuno izignorisan.”

Ako uzmemo u obzir da za održavanje sjednice mora biti kvorum odnosno po najmanje trojica delegata iz kluba svakog naroda, jasno je da neće biti kvoruma i da sjednica neće biti održana.

Nastavi čitati

Politika

PDP Banjaluka odgovorio Jeleni Trivić: Nije izvukla nikakvu pouku iz KATASTROFALNOG REZULTATA!

Lažne i zlonamjerne optužbe Jelene Trivić na račun Draška Stanivukovića još jednom su potvrdile da nije odbolovala posljednji izborni debakl u Banjaluci, niti je izvukla ikakvu pouku iz katastrofalnog rezultata, uprkos milionima maraka uloženim u njen politički projekat od strane tajnih finansijera i tajkuna.

Saopštili su ovo iz Gradskog odbora PDP Banjaluka nakon što je GrO Narodnog fronta iznio niz kritika i neistinitih navoda na račun PDP-a i GU Banjaluka na čelu sa gradonačelnikom Draškom Stanivukovićem.

– Pozivamo Jelenu Trivić i Đajićev saveznički front da konačno objasne građanima ko i na koji način finansira njihove ogromne troškove – od skupih kampanja, bilborda, medijskog prisustva, pa sve do organizovanog napada na institucije? Umjesto što iz dana u dan ponavljaju jeftine insinuacije, bilo bi korisnije da odgovore na suštinska pitanja koja im javnost s pravom postavlja- kažu u GrO PDP Banjaluka.

Gradski odbor PDP Banjaluka žali što Đajićev front, uz punu logistiku Trivićeve, nastavlja da djeluje po dobro poznatom obrascu političkog polusvijeta i to konstrukcijama, klevetama i lažnim optužbama.

– Obavještavamo javnost da su pravni timovi angažovani i da se pripremaju tužbe po više osnova protiv lica koja učestvuju u ovoj organizovanoj kampanji dezinformacija i podmetanja. Svako mora biti svjestan odgovornosti za riječi koje izgovara, pogotovo kada su one izrečene s namjerom da nanesu političku i ličnu štetu. Nastavljamo da radimo u interesu svih građana Banjaluke, bez obzira na dnevnopolitičke napade koji dolaze od onih koji nikada nisu dobili povjerenje naroda – navodi se u saopštenju.

Nastavi čitati

Politika

“NAŠE MJESTO JE TAMO GDJE SE ODLUČUJE!” Stanivuković: Narod ne smije više plaćati cijenu ničijih POLITIČKIH ODLUKA I POTEZA

Za svakim stolom za kojim se govori o Republici Srpskoj, mora se čuti jasan, odgovoran i dosljedan glas Republike Srpske. Naše mjesto je tamo gdje se odlučuje, a naša dužnost je da jasno govorimo istinu, zato sam prihvatio poziv da govorim na sastanku političkih direktora UO PIK-a.

Izjavio je ovo predsjednik PDP, Draško Stanivuković.

– Sudeći po non-paperu koji kruži evropskim institucijama, očigledno je da neki u Evropi imaju pogrešno viđenje Republike Srpske. Umjesto dijaloga i partnerstva, najavljuje se kolektivna kazna zbog poteza pojedinaca. To ne smije postati ni poruka, ni konačan ishod, zato ću iskoristiti priliku da govorim o tome i pošaljem poruke da ljudi u Republici Srpskoj ne smiju više plaćati cijenu ničijih političkih odluka i poteza – rekao je i on i dodao:

-Spreman sam da otvoreno govorim o svemu, ali i o greškama međunarodne zajednice, o nametanjima unutar zemlje koja nas koče i unazađuju. Kao i uvijek, idem da zastupam interese Republike Srpske. Ne smijemo dozvoliti da se čuje samo jedna strana, ni sutra, niti bilo kada. Zar o Republici Srpskoj treba da govore oni koji ne predstavljaju narod koji u njoj živi?- kaže Stanivuković.

Ne prisustvovati tamo gdje se odlučuje ne znači otpor to znači odsustvo, a odsustvo Republike Srpske za stolom ne jača njen položaj, smatra on, već ostavlja prostor da drugi pričaju u njeno ime.

-Nigdje ne smijemo propustiti priliku da se čuje glas iz Srpske, jer ono što danas prećutimo, sutra će se tumačiti kao pristanak- jasan je Stanivuković.

Nastavi čitati

Aktuelno