Connect with us

Putovanje

Krađe na plažama: Pokradeni kupači u Hrvatskoj

Foto: Grgo Jelavic/PIXSELL

Istarska policija u posljednja je dva dana zabilježila nekoliko slučajeva krađe na plažama, pa poziva građane i turiste da budu oprezniji i da na plažu ne nose veće količine novca, vrijedan nakit ili druge skupocjene predmete.

Policiji je u nedjelju dojavljeno da je nepoznati počinitelj 42-godišnjakinji na plaži u Umagu ukrao torbicu s novcem, bankovnim karticama i ličnim ispravama.

Istoga dana, s plaže na Stoji u Puli, nepoznati je počinitelj 55-godišnjoj danskoj državljanki ukrao torbu s prenosnim računarom, dva mobilna te ličnim stvarima.

U Rovinju je nepoznati počinilac ukrao torbicu s mobilnim i ličnim dokumentima u vlasništvu 31-godišnjakinje i 40-godišnjaka, prenosi N1.

Putovanje

NEPRIJATAN DOČEK U GRČKOJ Turisti zbunjeni listom čekanja u kafićima

U Grčkoj su izgleda odlučili da se odnos prema turistima mijenja u zavisnosti od toga je li slave svoj veliki praznik ili je ”običan dan”. Kako piše “Telegraf”, srpski turisti su se u grupi ”Grčka – grupa za turiste” požalili na odnos Grka prema njima kada je ugostiteljstvo u pitanju.

Naime, došli su u lokal u kojem inače piju kafu, ali, za razliku od prethodnih dana, osoblje je bilo vrlo drsko i rekli su im da ima lista čekanja, a da su oni na njoj tek šesti po redu!

“Svaki dan nas petoro u ovom baru pije kafu, ali danas smo sačekani s ‘listom čekanja’. Rekli su nam da smo šesti na redu i da možemo da sjednemo ako ćemo, minimum 10 evra po osobi da potrošimo” kaže jedna članica grupe “Grčka – grupa za turiste”.

Ona dalje objašnjava da ih je neljubazna plavuša maltene istjerala iz lokala s kafama u plastičnim čašama.

“Tražeći menadžera, šefa, došli smo do dečka koji je rekao da je od danas sezona pa je zbog toga to pravilo, a juče izgleda da nije bila sezona. Grčka koja je zaista nekad bila zemlja za preporuku za odmor definitivno ide u smjeru da je se treba izbjegavati, nažalost” zaključuje ona.

U komentarima ljudi kažu da su se susreli sa sličnim ponašanjem.

“Isti slučaj u Nea Flogiti. Restoran, živa muzika, ambijent sa srcem, konobari rade 200 na sat. Ali samo jedan čovjek uzima porudžbine. Kojom logikom je on išao, ali prednji dio restorana je izbjegavao sat i po vremena, niti ko da pita šta pijemo, niti da uzme porudžbinu za hranu. Čovjek došao sam, tjeraju ga napolje, jedva je objasnio da mu dolazi porodica i da nije sam. Hrana je bila ukusna, konobari uljudni, ali loša organizacija i gužva” stoji u jednom od komentara.

Mnogi su objasnili da u očima Grka jeste “počela sezona”, jer je veliki grčki praznik i mnogi Grci su na kolektivnom godišnjem odmoru.

“Ne branim vlasnika i osoblje kafića uopšte, baš zato ne idem na sjever u sezoni, ali eto zato je rekao da je počela sezona. Oni to tako gledaju” kaže član grupe, navodi “Avaz”.

Nastavi čitati

Putovanje

Pečat iz pasoša “zapalio” mreže: Koliko dana ima jul u Grčkoj (FOTO)

Na Twitteru je osvanula fotografija srpskog pasoša sa vrlo zanimljivom porukom: “Jeste li sigurni da je danas 01.08.2023? Ali baš-baš sigurni?”.

Odmah upada u oči da na pečatu koji izdaje granična služba Grčke stoji datum 32. jul! Očigledna greška bila je sasvim dovoljna da “zapali” popularnu društvenu mrežu i izazove lavinu komentara.

Jedan od korisnika odmah je upozorio vlasnika putne isprave na potencijalni problem: “Ovaj pečat, iako greškom graničara, je ništavan. Obratite se policiji za pomoć oko regulisanja boravka”.

Savjet na mjestu, a mnogo su brojniji šaljivi komentari.

“Opušteno, Evzoni je to, kako god lupali pečate”, “Trideset drugi je prvi dan avgusta, jer juli ima 31 dan. Šta tu nije jasno?”, “Kukala im majka”, “Moli Boga da ne moraš ljekaru, kopiraju pečat ulaska”, samo su neki od objavljenih komentara.

(Telegraf.rs)

Nastavi čitati

Putovanje

Šta vam je sve potrebno na granici za putovanje u EU

Foto: Ivica Galovic/PIXSELL

Državljani BiH, Srbije, Crne Gore ili Sjeverne Makedonije za putovanje u zemlje članice EU i zemlje potpisnice Šengenskog sporazuma pored biometrijskog pasoša trebaju posjedovati i novac.

Svaki putnik mora imati iznos od 50-70 evra za svaki dan boravka u zemljama EU.

Granične službe mogu zahtijevati dokaz o posjedovanju novčanih sredstava za boravak u određenoj zemlji ili informaciju o adresi na kojoj će putnik odsjesti.

Državljani trećih zemalja pri putovanju u zemlje članice EU i zemlje potpisnice Šengenskog sporazuma moraju posjedovati putnu ispravu (pasoš) koji važi najmanje tri mjeseca od datuma namjeravanog boravka u zemljama članicama EU ili potpisnicama Šengenskog sporazuma, prenosi GP Maljevac.

NEZAVISNE

Nastavi čitati

Aktuelno